Murat BELET

Murat BELET

1985’te Muş'ta doğduktan kısa bir süre sonra babasını kaybeden sanatçı, hayatının en zor dönemlerini annesi ile birlikte geçirdi.

İlk öğrenimini Muş’ta tamamlayan sanatçı, aile mesleği olan ticaret ile küçük yaştan itibaren meşgul olmaya başladı. İlk olarak "Meltem Ayı" albümü çıkmış ve çıktığı yıl en çok satanlar listesinde yer almıştır.

Bir çok proje ve organizasyonda yer alarak sanat dünyasında büyük sükse gerçekleştiren sanatçı, çevresinin ve hayranlarının yoğun beklentisi üzerine 2007’de “Yoluna Kurban” albümü için tekrar stüdyoya girmiştir.

Bir yıllık yoğun çalışmalar sonucu 2008’de “Yoluna Kurban” albümünü çıkardı. Bir önceki albümü gibi yılın en çok satan albümü oldu.

2010 yılında çıkardığı “Hicran” albümü sanatçıyı farklı mecralara taşımıştır.

Sanatçımız titiz çalışmaları ile TRT 1’e eser veren ilk “İlahi Sanatçısı” unvanını aldı.

2012’de uzun bir çalışmanın ardından “El Emin” adlı 4. albümü hazırlanmış ve büyük bir emek sarf edilmiştir. “El Emin” albümünü diğer albümlerinden farklı kılan ise sözlerinin tamamı ağabeyi Erdal Belet’e, bestelerinin ise kendisine ait olmasıdır. Özel bir anlamı olan “El Emin” albümü, Türkiye Kültür ve Turizm Müdürlüğünün bandrol satışları baz alınarak belirlenen satış rakamlarına göre 2012 yılının en çok satan ilahi albümü olmasıdır.

2011 yılından itibaren başta TRT 1, TRT 6, Kanal D, Cine 5, Sky 360, Tv Net olmak zere birçok TV kanalında farklı projelerde bulundu.

2015 yılının ilk haftasında uzun uğraşlar sonucu hazırlanan “Gönlüme Sor” adlı albümü dinleyicilerine sundu.

Sanatçının toplam 5 albüm ve 2 single eseri mevcuttur. Faaliyet alanının ağırlığını konserlere vermektedir. Sanatçı evli ve 1 çocuk babasıdır.

Organizasyonların aranan isimlerinden olan Murat BELET ile irtibat kurmak için,
Lütfen BİZİMLE İLETİŞİM'e geçiniz.