Dursun Ali ERZİNCANLI

Dursun Ali ERZİNCANLI

1966 yılında Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Osman ve Meliha Erzincanlı çiftinin oğulları olan Dursun Ali Erzincanlı Adurrahman Şerif Beygu İlköğretim Okulu'nda ilk eğitim hayatına başlamıştır.

Erzurum Müftülüğü ve Gürcükapı Camii'nde 3 yıl boyunca Kuranı Kerim ve din dersleri üzerine eğitim alan Dursun Ali Erzincanlı; Lise eğitimini Erzurum İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi edebiyat bölümünü kazanarak ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınmıştır.

1993 yılından itibaren 10 yıl boyunca Moral FM’de görev yapmıştır.

Her yıl albüm çıkaran Erzincanlı genellikle Ramazan ayında çıkardığı albümlerini 2000 yılında yazmış olduğu Naat-ı Şerifi olan şiirlerini "Falan Dağlarında Açan Sevgili" şiir albümüne dönüştürerek sunmuştur. "En Sevgiliye" adı ile başlamış olan bir serinin ilk albümü olan bu seride Hz. Muhammed'in hayatını konu alan şiir albümlerini sekizincisi içinde yer alan "Adın Geçer" isimli albümü 2009 yılında çıkarmıştır.

Yönetmenliğini Nazif Tunç'un yapmış olduğu "Rabia" ve "Veysel Karani" filmlerinde başrol oynayan Dursun Ali Erzincanlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Organizasyonların aranan isimlerinden olan Dursun Ali ERZİNCANLI ile irtibat kurmak için,
Lütfen BİZİMLE İLETİŞİM'e geçiniz.